Antalya Büyükşehir ekipleri yaya geçitleri ve kasisleri boyuyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılının başlamasına az bir zaman kala çalışmalarını hızlandırdı. Büyükşehir ekipleri trafik akışı ile yaya ve öğrencilerin güvenliği açısından son derece önemli olan yaya geçitleri ve kasisleri yeniden boyayarak belirginleştiriyor.  

Büyükşehir Belediyesi, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı öncesinde ilçelerde yaya geçitleri ve kasisleri boyuyor. Finike’de, yaya emniyeti ve kurallar bakımından önem arz eden, trafik akışını sağlayan yaya geçitleri ve kasislerdeki işaret boyaları, Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yenileniyor. Hava şartlarından ve kullanımdan kaynaklı solarak veya silinen işaretler, boyanarak görünür hale getiriliyor. Çalışmalarda kullanılan çift komponentli özel boya uygulamasıyla sürücülerin geçitleri erken fark etmeleri sağlanırken yayaların ve öğrencilerin ise can ve mal güvenliği korunuyor.

 

DURAK ÖNLERİNDE YOL ÇİZGİ ÇALIŞMASI

Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri Korkuteli’de de çalışmalarını sürdürüyor. Zabıta Daire Başkanlığı tarafından Korkuteli’de Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı’nın sorumluluğunda olan durakların önünde yol çizgi çalışması gerçekleştirildi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x