Steam Türkiye’de Haftanın En Çok Satanları: Starfield Erken Silindi

Yılın oyun bakımından en hareketli zamanlarından birinden geçerken Steam’in yayınladığı haftalık istatistikler bu dönemi sağlıklı değerlendirebilmek konusunda hayli faydalı oluyorlar. Bakalım ülkemizdeki Steam kullanıcıları geçtiğimiz hafta tercihlerini en çok hangi oyunlardan yana kullanmışlar?

1. Listenin lider ismini söylemeye dahi gerek yok.

Evet, oynaması tamamen ücretsiz olan CS:GO yakın zamanda Seçkin Durum Yükseltmesi’ne gelen zamdan sonra dahi Steam Türkiye’nin aylardır olduğu gibi yine en çok satan oyunu. CS2’nin ayak seslerinin iyiden iyiye kendini belli etmeye başlaması ile birlikte CS:GO’ya veda edecek olmak pek çoğumuzu üzse de CS2’yi de aynı oranda bir merakla beklemeye devam ediyoruz.

2. Kral öldü, yaşasın yeni kral!

EA Sports FC 24 FIFA’nın yerini alacak serinin ilk halkası olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 29 Eylül tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan oyun şimdilerde 1,199,99 TL’lik fiyatıyla ön sipariş aşamasında. Ülkece futbolu ne kadar sevdiğimiz ve oyuncular olarak FIFA serisine bağlılığımız da düşünülecek olurda FC 24’ün daha şimdiden ikinci sırayı kapması pek de şaşırtıcı görünmüyor.

3. RDR2’yi yıllar dahi yenemiyor.

Rockstar Games’in 2018 yılında oyun dünyasına adeta armağan ettiği Red Dead Redemption 2 tüm dünyada öylesine çok sevildi ki hala hem yerel hem de global listelerde kendine üst sıralarda yer bulmayı başarıyor. Biz Türk oyuncular da 1,150 TL’den 379,50 TL’ye düşen oyunu bu indirim oranını görünce affetmedik.

4. Zamlanarak bizi üzse de milli terapimiz Euro Truck Simulator 2’de listenin yükselişteki oyunlarından.

Bu hafta tam 17 sıra birden yükselerek 4.lük koltuğuna oturmayı başaran Euro Truck Simulator 2, 299 TL’lik bir fiyat etiketine sahip. Avrupa’nın yollarında o köy senin bu şehir benim kamyon sürerken aldığımız huzur ve mutluluğun ise tarifi yok.

5. Baldur’s Gate 3 hala etkisini sürdürüyor.

Yılın oyunu adaylarının en dişlilerinden olan, türe aşina olmayan oyuncuları dahi büyülemeyi başaran ve oyun dünyasında bir ‘anomali’ olarak dahi adlandırılan Baldur’s Gate 3 için inanın ne desek az. Dolu dolu dünyası, derinlikli karakterleri ve insana gerçekten rol yaptığını hissettiren yapısı ile Baldur’s Gate çıkışından, hatta çıkışının öncesindeki sipariş döneminde dahi listenin ilk 5 basamağını terk etmedi.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • Mortal Kombat 1

  • Resident Evil 4

  • Ready or Not

  • Sekiro – Shadows Die Twice 

  • Apex Legends

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x