Xiaomi yeni kablosuz kulaklığıyla rakiplerine meydan okuyor, hem ucuz hem yetenekli

Xiaomi‘nin Çin’de Xiaomi Civi 4 Pro adında yeni bir akıllı telefon piyasaya sürdüğü ve bu modelin yakında Hindistan’da da satışa sunulabileceği belirtiliyor. Bunun yanı sıra, Xiaomi’nin yeni bir kulaklık seti üzerinde çalıştığı ve bu kulaklıkların Xiaomi Buds 5 olabileceği konuşuluyor. Çeşitli sertifika sitelerinde, FCC dahil, M2341E1 model numarası altında görülen bu kulaklıkların yakın zamanda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

FCC kayıtlarına göre Xiaomi Buds 5, 2400 MHz ile 2483.5 MHz arasında bir frekans aralığında çalışacak ve 50 Ohm empedans değerine sahip bir PIFA anten ile donatılacak. Kulaklıkların boyutları 17.18mm x 20.17mm x 30mm olarak belirtilirken, şarj kutusunun boyutları ise 53.2mm x 24.5mm x 53.93mm olarak ölçülüyor ve kulaklıklarla birlikte toplam ağırlıkları 44.7g olarak açıklanıyor.

Xiaomi Buds 5’in, FCC veritabanının yanı sıra SDPPI, SIRIM ve CMIIT gibi diğer sertifika platformlarında da görülmesi, ürünün küresel pazarlara da sunulabileceğine işaret ediyor. Kulaklıkların detaylı özellikleri ve teknik özellikleri henüz açıklanmamış olsa da, Xiaomi Buds 4’ün özelliklerine bakarak yeni model hakkında fikir sahibi olabiliriz.

Xiaomi yeni kablosuz kulaklığıyla rakiplerine meydan okuyor, hem ucuz hem yetenekli

Xiaomi Buds 4, AirPods’a benzer yarı-kulak içi bir tasarıma, silikon uç olmamasına ve IPX54 su direnci derecesine sahiptir. Her kulaklıkta mikrofon açıklıkları bulunur ve gövdenin sap kısmında dokunmatik kontroller yer alır. Ses kalitesi açısından, grafit çift manyetik dinamik sürücüye, akıllı aktif gürültü iptaline, 360 derece mekansal ses ve şeffaflık moduna sahiptirler. LHDC 5.0 desteği ile CD kalitesinde ses sunan kulaklıklar, Hi-Res ses kablosuz sertifikası ile donatılmıştır ve rüzgar gürültüsünü engelleyen çağrılar için üç adet gürültü azaltıcı mikrofona sahiptirler.

Kulaklıklar, 6 saatlik bir çalma süresi ve toplamda 30 saatlik bir pil ömrü sunan çift tonlu tasarıma sahip yuvarlak bir şarj kutusu ile gelmektedir. Her bir kulaklık 30mAh, kutu ise 480mAh kapasiteli bir pille çalışmaktadır ve aynı anda iki cihaza bağlanabilirler. Bu yeni teknolojik ürünler, kullanıcıların yaşam tarzlarına ve ihtiyaçlarına uygun çeşitli yenilikler sunmayı hedefliyor. Kulaklığın fiyatının ise sadece 34 dolar olması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x